Calificaţi mai devreme. CSO Băicoi este în semifinalele Cupei

Prima confruntare din sferturile de finală ale Cupei României a avut loc la Băicoi

CSO Băicoi şi Petrosport Târgşorul Vechi s-au grăbit şi au susţinut în devans meciul din sferturile de finală ale Cupei României. A fost şi o mutarea a partidei de la Târgşorul vechi către arena grupării antrenate de Vali Lazăr. Porniţi, din start, ca favoriţi, jucătorii liderului Ligii A Prahova şi-au confirmat statutul A fost un clar 3-1 în favoarea grupării antrenate de Vali Lazăr, Costin Stoica şi Robert Mălescu fără ca aceştia să forţeze mai mult decât era nevoie în contul calificării. Narcis Ţânţaru şi Horia Nicolae, cu o dublă, au marcat pentru gazde, în timp ce Ianis Răducanu a fost de serviciu, la capitolul goluri, în tabăra Petrosportului.