Succes cu maxim de adrenalină. CSO Comarnic a trecut cu mari emoții de Petrosport

O întâlnire importantă în partea secundă a ierarhiei s-a derulat la Comarnic

CSO Comarnic a izbutit să obțină prima victorie pe teren propriu din retur, 3-2, la capătul unei confruntări tensionate cu Petrosport. Formația vizitatoare a oferit o replică puternică amânând verdictul jocului până în minutul 90 când Alex Petrescu a stabilit soarta partidei. Până atunci echilibrul a fost la el acasă cu goluri Puchea, în două rânduri, în dreptul gazdelor, respectiv Adrian Prepeliță și Marian Costache pentru Petrosport. A fost, așa cum menționam, între două formații aflate în mare căutare de puncte, o întâlnire tensionată cu acuze, în special ale vizitatorilor, la maniera de arbitraj a brigăzii conduse de Mihail Pandelea. Acesta l-a eliminat, în repriza secundă, pe antrenorul oaspeților, Iulian Cojocaru care l-a sunat, apoi, după ce a urcat în tribună, pe vicepreședintele AJF Prahova, Cătălin Popescu, reclamând maniera de arbitraj. Finalmente s-a impus CSO Comarnic, la capătul unui joc dârz, crâncen, tensionat în multe momente, în contul primei victorii pe teren propriu din retur în contul formației antrenate de Mihai Mușea și Vlăduț Iscru.