Progresul Drăgănești poate savura câștigarea campionatului județean pe teren propriu
Progresul Drăgănești poate încheia parcursul către câștigarea Ligii a IV-a pe teren propriu. Meciul cu vecinii de la AS Gherghița se anunță a fi, în orice condiții, unul dificil. De reamintit, în acest sens, egalul dintre cele două formații din turul campionatului încheiat, pe stadionul formației conduse de Sorin Nițu la egalitate, 1-1. După săptămâna magică care a adus, în primul rând, Cupa României și, mai apoi, prima poziție a clasamentului, momentul nu poate fi ratat de Vali Savu și compania chiar dacă adversarul a anunțat că va veni montat să producă surpriza.












