Progresul Drăgănești a intrat într-o lună plină de provocări fotbalistice
Echipa condusă de Nicu Mărgărit poate bifa, sâmbătă, la capătul jocului cu AS Gherghița, matematic, câștigarea titlului pe plan județean cu o etapă înaintea finalului întrecerii. Rămâne, apoi, de bifat, ultima deplasare din acest sezon, în campionat, pe terenul Voinței Vărbilău. Provocările continuă cu dubla manșă de baraj pentru promovarea în Liga a III-a în disputa cu echipa campioană din județul Giurgiu. După dorita promovare în Liga a III-a vacanța va fi, apoi, una scurtă în condițiile în care echipa antrenată de Vali Sinescu se va alinia, repede, ca și câștigătoare a Cupei României, la capătul primei decade din luna iulie, la meciurile din primele tururi ale competiției surprizelor.












