CS Brazi nu a onorat astăzi partida de la Comarnic cu CSO
Indiciile din ultimele zile legate de neprezentarea formaţiei CS Brazi la partida de la Comarnic, cu CSO, s-au adeverit. Inclusiv observatorul AJF al jocului, Viorel Badea, a luat legătura cu preşedintele echipei din Brazi, Nicu Lazăr, care a certificat faptul că erau la ora plecării către Comarnic doar 5 jucători care doreau să facă deplasarea pentru joc. În aceste condiţii gazdele au organizat un meci şcoală, în familie, în prezenţa fanilor care veniseră la stadion. Mai mult, după mişcarea de pe gazon jucătorii, antrenorii şi o parte a suporterilor au fost invitaţii sponsorului Marin Mândrilă care le-a oferit lui Butufei şi compania o masă şi un bonus financiar pentru prezenţa, notabilă, în finala Cupei României. Pentru CSO Comarnic urmează două deplasări în ultimele două runde ale întrecerii, la Gura Vitioarei şi Măneciu.












